MAJKA DAYS - wyścigi rowerowe - 26 - 27 maja 2018r.

Data od: 2018-05-02 do: 2018-05-27

.

Zapraszamy do Krynicy - Zdrój na kolejne zawody

 

MAJKA DAYS - WYŚCIG DLA AMATORÓW

26 - 27 MAJA 2018R.

 Impreza kolarska "Majka Days" to wyjątkowy wyścig, któremu patronuje Medalista Olimpijski z Rio de Janeiro - Rafał Majka. Lokalizacja zawodów, start/meta, trasy w Beskidzie Sądeckim pojawiają się nieprzypadkowo - tu właśnie członek zawodowej grupy kolarskiej "Bora Hansgrohe" realizował swe pierwsze poważniejsze treningi podczas zgrupowań i obozów przygotowawczych.

Południowo-wschodnia Małopolska to idealne miejsce do jazdy na rowerze. Pojawiająca się z każdym rokiem coraz większa ilość dobrej jakości szos, wciąż niewielki ruch samochodowy, ciekawe i nadal nieodkryte miejsca oraz wszechobecne góry i wzniesienia - to wszystko sprawia, iż właśnie w Krynicy-Zdroju postanowiliśmy zainaugurować imprezę "Majka Days". 

Rezerwujcie czwarty weekend maja (26-27.05.2018), gdyż będzie to jedyna okazja w roku, by stanąć na starcie razem z najlepszym "góralem" ostatnich edycji Tour de France. Sobotnia czasówka z finałowym podjazdem o nachyleniu ponad 15% oraz jeden z trzech dystansów niedzielnego wyścigu dystansowego - to nadzwyczajne wydarzenie w amatorskim peletonie kolarskim.


Prawdopodobnie obok Rafała Majki na starcie pojawią się również jego kolega z grupy Bora Hansgrohe, najbliższy pomocnik w górskich etapach największych tourów świata - Paweł Poljański. Bezpośrednio po Majka Days Rafał wylatuje na obóz wysokościowy, tym samym rozpoczyna ostatni etap przygotowań do najważniejszego startu sezonu - Tour de France. Trasa wyścigu "od zawsze" dedykowana jest kolarzom dobrze jeżdżącym w górach, w Krynicy-Zdroju będziecie mogli stanąć na starcie z przyszłym (być może) zwycięzcą jednego z prestiżowych etapowych wyścigów szosowych świata...

 

Szczegóły na stronie: www.majkadays.com >>>

Najbliższe wydarzenia