Oferty noclegów

 • Krynica-Zdrój, perła polskich uzdrowisk i jeden z najważniejszych kurortów w kraju, miasto-fenomen zrodzone z piękna przyrody, bogatej kultury i urzekającej tradycji, które od ponad 200 lat ...więcej

 •   Zimowy wypoczynek dla rodzin z dziećmi: Sylwester w górach, Weekend Trzech Króli, Rodzinne Ferie na nartach- zapraszamy na www.domkiwlesie.pl   W osadzie znajdują się : "Sielska Polana" ...więcej

 • SPRAWDŹ SUPER OFERTĘ !!! >>> www.carmenkrynica.pl   Willa "Carmen" - Oaza ciszy i spokoju - miejsce gdzie jutro zaczyna się dzisiaj. Pensjonat położony jest w samym centrum uzdrowiskowym ...więcej

Stacje i wyciągi

WYCIĄGI I STACJE NARCIARSKIE  W  KRYNICY ZDRÓJ ORAZ OKOLICACH

JAWORZYNA KRYNICKA

zobacz mapę tras


ul. Czarny Potok 75
33-380 Krynica

www.jaworzynakrynicka.pl

Najdłuższa w Polsce Kolej Gondolowa, posiadająca 7 tras narciarskich o różnym stopniu trudności, o przepustowości  ok. 7500 osób na godzinę. Wszystkie trasy ratrakowane, z możliwością sztucznego zaśnieżania. W pobliżu tras narciarskich bogata oferta gastronomiczna. Dolne stacje otoczone parkingiem dla kilku tysięcy samochodów, na których znajdują się liczne wypożyczalnie i  szkoły narciarskie.


OPIS TRAS NARCIARSKICH JAWORZYNA KRYNICKA

Numer trasy

Długośc

Przepustowośc

Stopień trudności

Nachylenie

Oświetlenie

Naśnieżanie

Typ wyciągu

Trasa 1

2578m

1100os/h

rodzinna

18%

Tak

Tak

Gondola

Trasa 2

930m

680os/h

rodzinna

24%

Tak

Tak

Orczykowy

Trasa 2a

900m

860os/h

trudna

27%

Nie

Tak

Krzesło 4os

Trasa 3

650m

450os/h

łatwa

18%

Tak

Tak

Orczykowy

Trasa 4

1020m

600os/h

rodzinna

26%

Nie

Tak

2x Orczykowy

Trasa 5

1000m

900os/h

trudna

32%

Nie

Tak

Orczykowy

Trasa 7

250m

400os/h

bardzo łatwa

15%

Nie

Tak

Orczykowy

 

Trasa 1 to najdłuższa trasa w pełni oświetlona, ratrakowana i naśnieżana. Biegnie od górnej części stacji Jaworzyny Krynickiej do stacji dolnej przy budynku głównym. W połowie trasy czeka na Państwa stylowa restauracja z tarasem widokowym. Możliwość bezpośredniego dojazdu do tras nr. 2, 2a, 4, 5.

Trasa 2 zlokalizowana jest w części południowo-wschodniej i przeznaczona dla osób o umiejętnościach średniozaawansowanych. W części górnej 3 obiekty  gastronomiczne, a dla najmłodszych mały wyciąg dla początkujących.

Trasa 2a jest przedłużeniem trasy 2 i biegnie do polany Izwór. Trasa posiada oddzielny dojazd wraz z parkingiem, w części dolnej znajduje się wyciąg dla najmłodszych o długości 90m, a dla miłośników dobrego smaku Karczma „U Golca”. W sezonie 2008 wszystkich narciarzy przywitała nowa kolej krzesełkowa z czteroosobową kanapą.

Trasa 3 znajduje się w górnej partii trasy 1 i jest najbardziej lubianą trasą przez narciarzy, ze względu na stopień nachylenia i czas zalegania pokrywy śnieżnej. Istnieje możliwość bezpośredniego dojazdu do tras nr. 2a, 4, 5. W części górnej obiekt gastronomiczny wraz z tarasem widokowym.

Trasa 4
jest trasą rodzinną z dwoma wyciągami orczykowymi po jednej i drugiej stronie stoku. Trasa zaczyna się w połowie trasy nr. 1 a kończy przy dolnej stacji trasy 2a. Posiada oddzielny dojazd wraz z parkingiem i karczmą. Bardzo często odbywają się na niej zawody i testy narciarskie.

Trasa 5 to zdecydowanie najtrudniejsza trasa posiadająca homologację FIS w kolorze czarnym. Rozpoczyna się w połowie trasy nr. 1 i przeznaczona jest dla osób  o umiejętnościach zaawansowanych. Przysłowiowa „Piątka” to miejsce rozgrywek zawodów narciarskich rangi Mistrzostw Polski i innych ważnych imprez sportowych. Dla zainteresowanych ważna informacja, brak bezpośredniego dojazdu do dolnej stacji samochodem.

Trasa 7a zaprojektowana dla osób początkujących. Dojazd do trasy od strony górnej stacji Kolei Gondolowej. Miejsce pracy wielu szkół narciarskich i szkoleń instruktorskich. Ze względu na lokalizację bardzo długi czas zalegania pokrywy śnieżnej.

Aktualne warunki narciarskie na trasach

 

CENTRUM NARCIARSKIE AZOTY

zobacz mapę tras


ul. Słotwińska 51a
33-380 Krynica

www.cnazoty.pl

 

CENTRUM NARCIARSKIE AZOTY w Krynicy jest rodzinną stacją narciarską o urozmaiconej ofercie dla wytrawnych narciarzy, snowboardzistów i osób stawiających pierwsze kroki na nartach.To idealne miejsce na spędzenie zimowego weekendu z RODZINĄ  I PRZYJACIÓŁMI.
Położone jest w rozległej dolinie na Słotwinach w Krynicy Zdroju na wysokości ok 760 m.n.p.m co gwarantuje wyśmienite warunki narciarskie przez całą zimę.

Oferujemy Państwu:

 • nowoczesną 3-osobową kolej krzesełkową,
 • kompleks wyciągów orczykowych
 •  wyciąg szkoleniowy - BABY LIFT wraz z "Zimowym placem zabaw - KUBUś-SKI"
 • 10 tras narciarskich o różnej skali trudności,
 • trasy codziennie wyratrakowane, sztucznie naśnieżone i oświetlone,
 • SNOWPARK AZOTY - profesjonalne skocznie, T-BOX 6m, itp , itd
 • organizację zawodów zimowych i narciarskich pikników rodzinnych,
 • śnieg i "zimowe klimaty" przez 130 dni w roku,
 • 40 komfortowych miejsc noclegowych w "Chacie na stoku",
 • bogaty serwis gastronomiczny - restauracja, bar
 • piękne widoki i górski mikroklimat,
 • informację turystyczną,
 • serwis narciarski, stałą opiekę GOPR,

UWAGA !!! STREFA DZIECI  zobacz więcej >>>

OPIS TRAS NARCIARSKICH AZOTY

Numer trasy

Długośc

Przepustowośc

Stopień trudności

Różnica wzniesień

Naśnieżanie

Typ wyciągu

WN 1

820m

1100os/h

Rodzinna

164m

Tak

Orczyk

KK

720m

1585os/h

Rodzinna

163m

Tak

Krzesełko

WN 4

570m

515os/h

Łatwa

94m

Tak

Talerzyk

BL    80m 250os/h Bardzo łatwa 10m Tak Linowy


Trasa nr 1 - GŁÓWNA – wyjazd koleją linową, lub dwuosobowym orczykiem. Trasa przebiega wzdłuż kolei linowej, sztucznie zaśnieżana i oświetlona o długości około 980 metrów o średnim stopniu trudności (czerwona) różnica poziomów na tej trasie to 163m. Ulubiona trasa wymagających narciarzy.

Trasa nr 3 - POD LASEM – wyjazd koleją linową, lub dwuosobowym orczykiem, sztucznie zaśnieżana i oświetlona o długości około 1100 metrów o średnim i małym stopniu trudności (niebieska i czerwona) przeznaczona zarówno dla indywidualnych narciarzy jak również dla potrzeb klubów narciarskich (do treningów) i do rozgrywania zawodów narciarskich. Trasa bardzo lubiana przez narciarzy ze względu na doskonałe warunki śniegowe. Na tej trasie śnieg utrzymuje się najdłużej

Trasa nr 2 - DOOKOŁA ŚWIATA - wyjazd koleją linową, lub dwuosobowym orczykiem długość ok. 1650m łatwa (niebieska). Długa widokowa trasa będąca ciekawym uzupełnieniem i atrakcją dla osób lubiących spokojną, relaksującą jazdę. Trasa nie jest sztucznie naśnieżana i przygotowywana ratrakiem tylko przy dostatecznej ilości naturalnego śniegu. Z tej trasy można również dojechać do wyciągu nr 4. CZWÓRKI

Trasa nr 2a - NA POLANIE –NOWOŚĆ!- wyjazd koleją linową, lub dwuosobowym orczykiem sztucznie naśnieżana, ratrakowana, długość ok. 1350m Przewidujemy możliwość oświetlenia. Trasa RODZINNA, łatwa (niebieska) przeznaczona do rodzinnych zjazdów i doskonalenia jazdy na nartach. Początkowo biegnie przez las , szeroką nartostradą, potem łagodnie przez widokową, rozległą polanę, następnie łączy się z głównym stokiem i daje wiele możliwości zjazdu pod dolną stację kolejki.

Trasy nr. 8 i 9 - położone są obok wyciągu orczykowego CZWÓRKA . Są one dośnieżane i ratrakowane. Długość trasy nr 8 to 650 m, a różnica poziomów - 94m. Trasy są łatwe (niebieskie) przeznaczone dla początkujących narciarzy oraz do nauki jazdy na nartach , dlatego też często korzystają z nich szkółki narciarskie.

Trasa 5, 6, 7 - to trasy narciarskie łączące wyciąg CZWÓRKA z KOLEJĄ KRZESEŁKOWĄ, nie są one sztucznie nasnieżana i przygotowywana ratrakiem tylko przy dostatecznej ilości naturalnego śniegu – trasy dojazdowe.

Trasa nr 10 - wjazd wyciągiem orczykowym CZWORKA długość ok. 750m różnica poziomów 94 m. To najdalej wysunięta trasa na naszej stacji narciarskiej. Nie jest ona przygotowywana ratrakiem, przeznaczona dla doświadczonych narciarzy potrafiących radzić sobie w trudnych warunkach i świeżym śniegu.

Snowpark - obsługiwany jest koleją linową, lub dwuosobowym orczykiem. długość snowparku - 600m. różnica poziomów 120 m, jest oświetlony i zaśnieżony. Znajdziecie w nim: 30 przeszkód jibbowych ustawionych w kilku lajnach o różnym stopniu trudności, oraz profesjonalne skocznie; więcej w zakładce – snowpark.

Beibik - trasa szkoleniowa przeznaczona dla naszych najmłodszych klientów bardzo łatwa, położona przy małym wyciągu BABY LIFT. Długość trasy to 80 m, jest zaśnieżana, ratrakowana, oświetlona i urozmaicona kolorowymi przeszkodami Kubuś - SKI z licznymi atrakcjami dla dzieciaków. Trasa znajduje się w centralnym miejscu naszej stacji w sąsiedztwie restauracji i placu zabaw ze ślizgawkami, drabinkami itp.

SŁOTWINY

zobacz mapę tras


ul. Słotwińska 53
33-380 Krynica

www.slotwiny.pl

Ośrodek Narciarski SŁOTWINY  zlokalizowany jest przy trasie wylotowej z Krynicy w kierunku do Nowego Sącza. Kompleks 9 wyciągów narciarskich,  kilkunastu tras o różnym poziomie trudności, wiele wypożyczalni i szkół narciarskich to tylko niektóre zalety Ośrodka Narciarskiego SŁOTWINY. Oprócz uciechy dla narciarzy na uwagę zasługuje najlepszy w regionie snowpark i wiele propozycji dla snowboardzistów. U podnóża góry parking i wiele obiektów gastronomicznych.

OPIS TRAS NARCIARSKICH SŁOTWINY

Numer trasy

Długośc

Przepustowośc

Stopień trudności

Różnica wzniesień

Naśnieżanie

Typ wyciągu

Trasa 1

830m

1100os/h

Rodzinna

164m

Tak

Orczykowy

Trasa 2

800m

680os/h

Rodzinna

163m

Tak

Orczykowy

Trasa 3

350m

860os/h

Łatwa

60m

Tak

Orczykowy

Trasa 4

400m

450os/h

Łatwa

45m

Tak

Orczykowy

Trasa 5

860m

620os/h

Łatwa

164m

Tak

Orczykowy

Trasa 6

900m

900os/h

Umiarkowana

195m

Tak

Orczykowy

Trasa 7

120m

400os/h

Bardzo łatwa

27m

Tak

Orczykowy

Trasa 8

440m

570os/h

Rodzinna

87m

Tak

Orczykowy

Trasa 9

570m

520os/h

Bardzo łatwa

94m

Tak

Orczykowy

WIERCHOMLA DWIE DOLINY

ul. Wierchomla Mała 21
33-350 Piwniczna

www.wierchomla.com.pl

Wierchomla to nowoczesny ośrodek narciarski z rozbudowaną siecią wyciągów  i kolei krzesełkowych. Dwie stacje dolne w dwóch różnych miejscowościach tj. Wierchomli i Szczawniku, czyli po obydwu stronach góry proponuje narciarzom niesamowite wrażenia sportowe połączone z dużą dawką niezapomnianych widoków i panoramy regionu. Nowoczesne koleje  krzesełkowe i spora ilość tras to prawdziwy raj dla narciarzy i snowboardzistów. Ogromna inwestycja w regionie na pewno nie zakończy się na Dwóch Dolinach i tylko czekać, kiedy powstaną kolejne stacje połączone w jeden kompleks narciarski  jeden z większych w tej części Europy.


OPIS TRAS NARCIARSKICH WIERCHOMLA - DWIE DOLINY

Numer trasy

Długośc

Przepustowośc

Stopień trudności

Różnica wzniesień

Naśnieżanie

Typ wyciągu

Wierchomla 1

1600m

2000os/h

Rodzinna

300m

Tak

Krzesełko

Szczawnik 1

1550m

2400os/h

Rodzinna

275m

Tak

Krzesełko

Szczawnik 2

1050m

900os/h

Rodzinna

109m

Tak

Orczykowy

Toczek

470m

850os/h

Łatwa

100m

Tak

Orczykowy

Polanki

950m

930os/h

Rodzinna

175m

Tak

Orczykowy

Fiedor

610m

920os/h

Łatwa

100m

Tak

Orczykowy

Płatek

517m

900os/h

Łatwa

115m

Tak

Orczykowy

Frycek

850m

920os/h

Rodzinna

175m

Tak

Orczykowy

Żółwik

110m

300os/h

Bardzo Łatwa

10m

Nie

Linowy

Stonoga

110m

280os/h

Bardzo Łatwa

14m

Tak

Orczykowy

 

STACJA NARCIARSKA HENRYK

zobacz mapę tras

ul. Zielona
33-380 Krynica
tel. 18 471 58 22

www.nartykrynica.pl


Jest to stacja narciarska, która znajduje się w samym centrum Krynicy.  Trasy umiarkowane pod względem  trudności. Bardzo dobrze przygotowane i utrzymywane przez cały sezon zimowy. Stok oświetlony czynny do późnych godzin wieczornych to idealne zakończenie dnia dla każdego narciarza, nawet po kolacji. Bezpłatny parking i wielka Gospoda zachęca do spędzania wolnego czasu właśnie tam. Pod stokiem wypożyczalnia nart, serwis i szkoła narciarska. Trasy narciarskie znajdują się na zboczach góry Krzyżowa.

OPIS TRAS NARCIARSKICH HENRYK

Numer trasy

Długośc

Przepustowośc

Stopień trudności

Różnica wzniesień

Naśnieżanie

Typ wyciągu

Trasa A

420m

800os/h

Rodzinna

75m

Tak

Orczykowy

Trasa B

420m

800os/h

Łatwa

75m

Tak

Orczykowy

Trasa C

80m

500os/h

Bardzo Łatwa

10m

Tak

Taśmowy

Trasa D 80m 300os/h Bardzo Łatwa 10m Tak Orczykowy
Trasa E 20m  - Bardzo Łatwa  - Tak Taśmowy

 

STACJE NARCIARSKIE I WYCIĄGI W TYLICZU

Stacja Narciarska Tylicz Sp. z o.o.  

ul. Boczna 4

33-383 Tylicz

www.tylicz.ski

mail:  info@tylicz.ski

Stacja Narciarska „Tylicz” znajduje się na granicy Beskidu Sądeckiego, w południowo-wschodniej części Małopolski niedaleko Krynicy. Sama miejscowość Tylicz znajduje się na wysokości 580 m n.p.m. w dolinie potoków Muszynka i Mochnaczka, natomiast tereny narciarskie zlokalizowane są na zboczach liczącego 770 m. n.p.m. Bradowca.

Położenie ośrodka w otulinie Popradzkiego Parku Krajobrazowego, spokojna okolica, dobry dojazd i konkurencyjne ceny noclegów zapewniają udany wypoczynek w gronie rodziny
i przyjaciół. Stacja Narciarska „Tylicz” jest również idealnym miejscem do nauki jazdy na nartach i snowboardzie. W pobliżu parkingów znajduje się gospoda Gościniec Top-Ski,  w której można się ogrzać i zjeść smaczny posiłek.

Trasy narciarskie:

Ośrodek dysponuje nową koleją krzesełkową o długości 750 m., dwoma wyciągami orczykowymi oraz bezpiecznym, przeznaczonym dla najmłodszych narciarzy, wyciągiem Baby Ski. Zmodernizowane i niezwykle urozmaicone trasy narciarskie zadowolą zarówno zaawansowanych jak i początkujących miłośników białego szaleństwa.

Stacja narciarska obejmuje 7 tras o łącznej długości 5 km a ukształtowanie terenu umożliwia 11 różnych wariantów zjazdu ze szczytu Bradowca. Specjalnie wydzielony stok gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych adeptów narciarstwa.

Numer trasy

Długośc

Przepustowośc

Stopień trudności

Oświetlony

Naśnieżanie

Typ wyciągu

 1

900m

1800os/h

Rodzinna

Tak

Tak

Krzesełko

5

1100m

1800os/h

Rodzinna

Nie

Nie

Krzesełko

6

1000m

1800os/h

Rodzinna

Tak

Część

Krzesełko

7 1000m 1800os/h Rodzinna Tak Tak Krzesełko
2 450m 600os/h Rodzinna Tak Tak Orczyk
3 450m 600os/h Rodzinna Tak Tak Orczyk
4 150m 300os/h Bardzo łatwa Nie Tak Talerzyk

Dojazd:

Stacja Narciarska „Tylicz” znajduje się w odległości 1,5 km od centrum Tylicza przy drodze Tylicz – Powroźnik zapewniając swoim Gościom bezpłatne parkingi. Możliwy jest również dojazd komunikacją publiczną z samej Krynicy.

 

OPIS POZOSTAŁYCH TRAS NARCIARSKICH W TYLICZU

Nazwa wyciągu

Długośc

Przepustowośc

Stopień trudności

Oświetlony

Naśnieżanie

Typ wyciągu

Tomek

350m

400os/h

Łatwa

Tak

Nie

Linowy

 Tylicz to miejscowość oddalona od Krynicy o ok. 6-7 km . Niezwykły mikroklimat i natężenie opadów sprawiają, że w tej małej malowniczej miejscowości śnieg zalega zdecydowanie dłużej niż w pozostałych częściach Beskidu Sądeckiego. Szybki rozwój turystyki i bogata oferta noclegowa pozwala spędzić urlop w niezwykłym klimacie ciszy i spokoju, jednocześnie oddając się narciarskiej pasji.  Tylicz oferuje kilka dobrze przygotowanych stoków w pełni oświetlonych działających do późnych godzin wieczornych. Stoki tylickie to raczej stoki rodzinne dla osób ceniących ciszę i spokój, gdzie bez zbędnego stresu można zaczerpnąć kilka lekcji jazdy na nartach. W centrum Tylicza znajduje się profesjonalna szkoła narciarska, wypożyczalnia sprzętu sportowego i serwis.

www.krynicasport.pl