facebook instagram

Stacja narciarska Jaworzyna Krynicka


33-380 Krynica - Zdrój

Opis


Najdłuższa w Polsce Kolej Gondolowa, posiadająca 7 tras narciarskich o różnym stopniu trudności, o przepustowości  ok. 7500 osób na godzinę.

Wszystkie trasy ratrakowane, z możliwością sztucznego zaśnieżania.

W pobliżu tras narciarskich bogata oferta gastronomiczna. Dolne stacje otoczone parkingiem dla kilku tysięcy samochodów, na których znajdują się liczne wypożyczalnie i  szkoły narciarskie.

 

OPIS TRAS NARCIARSKICH:

 

Trasa 1 to najdłuższa trasa w pełni oświetlona, ratrakowana i naśnieżana. Biegnie od górnej części stacji Jaworzyny Krynickiej do stacji dolnej przy budynku głównym. W połowie trasy czeka na Państwa stylowa restauracja z tarasem widokowym. Możliwość bezpośredniego dojazdu do tras nr. 2, 2a, 4, 5.

Trasa 2 zlokalizowana jest w części południowo-wschodniej i przeznaczona dla osób o umiejętnościach średniozaawansowanych. W części górnej 3 obiekty  gastronomiczne, a dla najmłodszych mały wyciąg dla początkujących.

Trasa 2a jest przedłużeniem trasy 2 i biegnie do polany Izwór. Trasa posiada oddzielny dojazd wraz z parkingiem, w części dolnej znajduje się wyciąg dla najmłodszych o długości 90m, a dla miłośników dobrego smaku Karczma „U Golca”. W sezonie 2008 wszystkich narciarzy przywitała nowa kolej krzesełkowa z czteroosobową kanapą.

Trasa 3 znajduje się w górnej partii trasy 1 i jest najbardziej lubianą trasą przez narciarzy, ze względu na stopień nachylenia i czas zalegania pokrywy śnieżnej. Istnieje możliwość bezpośredniego dojazdu do tras nr. 2a, 4, 5. W części górnej obiekt gastronomiczny wraz z tarasem widokowym.

Trasa 4
jest trasą rodzinną z dwoma wyciągami orczykowymi po jednej i drugiej stronie stoku. Trasa zaczyna się w połowie trasy nr. 1 a kończy przy dolnej stacji trasy 2a. Posiada oddzielny dojazd wraz z parkingiem i karczmą. Bardzo często odbywają się na niej zawody i testy narciarskie.

Trasa 5 to zdecydowanie najtrudniejsza trasa posiadająca homologację FIS w kolorze czarnym. Rozpoczyna się w połowie trasy nr. 1 i przeznaczona jest dla osób  o umiejętnościach zaawansowanych. Przysłowiowa „Piątka” to miejsce rozgrywek zawodów narciarskich rangi Mistrzostw Polski i innych ważnych imprez sportowych. Dla zainteresowanych ważna informacja, brak bezpośredniego dojazdu do dolnej stacji samochodem.

Trasa 7a zaprojektowana dla osób początkujących. Dojazd do trasy od strony górnej stacji Kolei Gondolowej. Miejsce pracy wielu szkół narciarskich i szkoleń instruktorskich. Ze względu na lokalizację bardzo długi czas zalegania pokrywy śnieżnej.

 

CENNIK - sprawdź >>

 

SZKOŁA NARCIARSKA:

 

tel. kom. 512 203 000

e-mail: info@szkolajaworzyna.pl

 

 

WYPOŻYCZALNIA:

 

tel. 18 473 66 28

e-mail: narty@jaworzynakrynicka.pl

 

 

Dane kontaktowe


Stacja narciarska Jaworzyna Krynicka

Czarny Potok 75
33-380 Krynica - Zdrój
tel. +48.18.4715271


internet: www.jaworzynakrynicka.pl/
e-mail: biuro@jaworzynakrynicka.pl