facebook instagram

Oferty noclegów

  • Wielkanoc 2024 - sprawdź ofertę >> Górska Majówka - sprawdź ofertę >> Wakacje Marzeń - sprawdź ofertę >>   Hotel Czarny Potok Resort SPA & Conference**** w Krynicy-Zdroju, to doskon ...więcej

  • Wakacje z dziećmi w górach, z atrakcjami>>     W naszym obiekcie zrealizujesz BON TURYSTYCZNY.     Kameralny pensjonat dla rodzin z dziećmi - 15 nowych apartamentów i pokoi typu studio: ...więcej

  • Villa Źródło to najbardziej kameralne SPA w Polsce, z własną pracownią ceramiczną. Jedynie 11 pokoi, pozwala na swobodny, nieskrępowany wypoczynek, umożliwia także poznanie indywidualnych p ...więcej

  • Sprawdź nasze aktualne oferty >>   Willa Karla usytuowana jest w przepięknym, zielonym zakątku uzdrowiska Krynica-Zdrój nad potokiem Słotwinka. Szczególnie atrakcyjne położenie ...więcej

  • Zapraszamy wszystkich do kameralnego Pensjonatu LIRA *** w Krynicy-Zdroju! Naszym gościom oferujemy wygodne noclegi w Krynicy: Pokoje – 20 komfortowo i przytulnie urządzonych (radio, TV, I ...więcej

  • Usytuowany w spokojnej części Krynicy Zdrój 4 Pory Roku & Spa oferuje pokoje z bezpłatnym dostępem do Internetu oraz piękne widoki na Beskidy. Pokoje wyposażone są w telewizję satelitarn ...więcej

  • Zapraszamy do wspaniałego wypoczynku! Willa u Marty >> Stanowimy jedną wielką rodzinę, dlatego zawsze jesteśmy pozytywnie nastawieni do rodzin z dziećmi, dla których przygotowujemy fantastycz ...więcej

  • Teren wokół naszego domu składa się z dwóch części tj. części przy domu i tzw. części „za rzeką”. Przy domu znajduje się duży, oświetlony parking dla naszych Gości.  Przez dzi ...więcej

  • Gościnny Dom znajduje się na terenie Farmy Lama w Tyliczu. Ofeujemy pobyty zimą i latem w przestronnych pokojach i apartamentach. Każdy pokój i apartament posiada aneks kuchenny, a w nim czajnik ...więcej

Atrakcje dla rodzin z dziećmi

Okolice Krynicy - Zdrój od wielu lat przyciągają rzesze turystów z całej Polski. 

Wyjątkowy mikroklimat, położenie oraz bogactwo geologiczne uzdrowiska wpływa pozytywnie na zdrowie i samopoczucie ludzi w każdym wieku.

Ci, którzy bywali tu za młodu mogą śmiało powracać z dziećmi i wnukami, gdyż atrakcje skierowane do najmłodszych turystów spotykamy tu na każdym kroku.

 

W samym centrum uzdrowiska, mamy do dyspozycji rozległy Krynicki Deptak oraz Park Dukieta, które dzięki wyłączeniu spod ruchu samochodowego są bezpiecznym miejscem dla dzieci w każdym wieku.

Cieszące się od stuleci dużym zainteresowaniem pijalnie wód mineralnych sąsiadują z nowoczesnymi fontannami multimedialnymi, które zachwycają połączeniem efektów wizualnych z muzyką.

Wyjątkową atrakcją deptaku jest przejażdżka ciuchcią o nazwie „Zaczarowana karoca”, a dla nieco starszych dłuższa wycieczka Retro Meleksem.

Na milusińskich czeka tu szeroka oferta letnich ogródków i kawiarni oraz mobilne retro-lodziarnie.

Po napełnieniu brzuszków i zaopatrzeniu się w lokalne pamiątki, pora wyruszyć na podbój górskich szczytów.

 

Wznoszącą się nad Deptakiem Górę Parkową możemy zdobyć wjeżdżając najstarszą w Polsce Kolejką linowo - terenową.

Na szczyt prowadzą również liczne alejki Parku Zdrojowego, porastającego zbocza góry.

Cała infrastruktura jest tu przystosowana do potrzeb najmłodszych turystów.

Spacerując po wybrukowanych ścieżkach mijamy urokliwe stawy, altany, źródełka i egzotyczne gatunki drzew, a także liczne ławeczki i tablice edukacyjne.

Na szczycie czekają wyjątkowe atrakcje, będące często wynagrodzeniem trudów wspinaczki: kompleks rajskich ślizgawek, zjeżdżalnia pontonowa, plac zabaw oraz liczne tarasy widokowe i rozległa słoneczna polana.  

 

Po udanej wycieczce na Górę Parkową, czas na zdobycie najwyższej w okolicy Jaworzyny Krynickiej (1114m n.p.m.).


Szczyt jest dostępny dosłownie dla wszystkich, gdyż możemy na niego wjechać bezpieczną i wygodną koleją gondolową (długości aż 2211m). Ze szczytu roztacza się piękna panorama na m. in. Beskidy, Tatry, Spisz i Bieszczady.

Dzięki bogatej ofercie gastronomicznej możemy tu spędzić nieco dłużej czasu, bądź udać się na półgodzinną przechadzkę do Schroniska PTTK i Muzeum Turystyki Górskiej.

Najwytrwalszych zachęcamy do dalszej wędrówki w bardziej odległe partie Beskidu Sądeckiego.

 

Jeszcze więcej niezapomnianych wrażeń i górskich panoram dostarczy nam wycieczka na Wieżę widokową w koronach drzew -  jedyną w Polsce tego typu konstrukcję wybudowaną na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny

Na wieżę można dostać się pieszo lub wjechać kolejką krzesełkową. Wzdłuż zawieszonej prawie 50m nad ziemią ścieżki znajdują się liczne instalacje edukacyjne, a dodatkową atrakcją dla najmłodszych jest 60 - metrowa zjeżdżalnia.

 

Zabawy na świeżym powietrzu nigdy za wiele, dlatego zachęcamy do odwiedzenia Parku Linowego Mamut przy szczycie Góry Parkowej oraz drugiego, Krynickiego Parku Linowego  u podnóża Jaworzyny Krynickiej.

Trasy wspinaczkowe dostosowane do dzieci w kilku przedziałach wiekowych dostarczą wiele emocji i pozwolą opanować nowe umiejętności.

 

U podnóża Jaworzyny (ul. Czarny Potok 65) znajduje się również letni Park Zabaw „Dimbo” To miejsce przyjazne całym rodzinom – w lesie znajduje się ukryty tor przeszkód.

Przedszkolaczki mają do dyspozycji eko-plac zabaw, zjazd "tyrolką" oraz tor wodny.

Starsi mogą skorzystać z letniego toru pontonowego (Summer Tubing) i hulajnogi górskiej (Monsterroller lub Downhill Cart) wygodnie podjeżdżając pod górę wyciągiem!

 

Gdyby jednak pogoda nie dopisała…

Dziecięca wycieczka po Krynicy nie może ominąć usytuowanego w samym centrum miasta Muzeum Zabawek (ul. Piłsudskiego 2), jedynej tego rodzaju atrakcji na południu Polski.

Ciekawe ekspozycje zadziwią najmłodszych wielowiekowymi zbiorami (ponad 3000 eksponatów), a starszych przeniosą w świat dziecięcych wspomnień.


 

 

 

W sąsiedztwie Muzeum usytuowana jest Księgarnia dziecięca „Drzewiec”.

To wyjątkowe, klimatyczne miejsce posiada bogatą i zawsze aktualną ofertę dla najmłodszych i tych nieco starszych czytelników.

Fachowa obsługa sprawi, że każdy znajdzie tu pozycję książkową na miarę swoich potrzeb.

 

Z przyrodą okolic Krynicy dzieci mogą zapoznać się przy wjeździe do uzdrowiska od strony północnej, na tzw. Kopciowej.

W znajdującej się tu Izbie Leśnej prezentowana jest miejscowa flora i fauna, a także zagadnienia związane z funkcjonowaniem lasów i pracą leśnika.

Aby jeszcze bardziej zgłębić tematykę przyrodniczą możemy udać się na trasę Ścieżki Edukacyjnej "Śladem pracy Leśnika", która zaczyna się nieopodal Izby Leśnej.

Innym ciekawym obiektem jest prywatne Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie „Łuczakówka” (ul. Halna 37).

Właściciel w ciekawy sposób opowiada i prezentuje okazy gatunków zwierząt rodzimych i afrykańskich, kolekcje owadów oraz próbki skał i minerałów z rejonów pustynnych. Męskie grono może zaciekawić także spora kolekcja replik broni palnej, myśliwskiej i wojskowej.

 

Z kolei historyczne dzieje okolic możemy poznać w sąsiedniej Muszynie i Tyliczu, miejscowościach znacznie starszych niż sama Krynica.

Muzeum Dziejów Tylicza zlokalizowane w Domu Kultury na Rynku oraz Muzeum Regionalne PTTK „Państwa Muszyńskiego” (ul. A. Kity 26) przeniosą nas prawie 500 lat wstecz, zapoznają z bogatą historią regionu, dawnymi rzemiosłami i bogatym folklorem.

Od tego roku w Muszynie można również podziwiać przepięknie zrekonstruowany Ratusz i ogólnodostępne rozległe piwnice pod rynkiem, prezentujące historię tutejszego sądownictwa i handlu.

 

Muszyna posiada również inne wyjątkowe atrakcje.

W dzielnicy uzdrowiskowej Zapopradzie (nad sanatorium Korona) usytuowane są Muszyńskie Ogrody Sensoryczne, rozległy teren w całości przystosowany dla niepełnosprawnych, a także rodziców z małymi dziećmi.

Wózkiem, rowerkiem, czy innym dziecięcym środkiem transportu w aktywny i ciekawy sposób przemierzymy rabaty pobudzające zmysły niezwykłą intensywnością zapachów, kolorów i dźwięków.

 

Na szczycie ogrodowego wzgórza czeka wieża widokowa, a najmłodszych turystów z pewnością zaciekawi sektor baśni i legend muszyńskich, nawiązujący do postaci i wydarzeń z dawnych dziejów miasta.

Dzieci mogą wejść do jaskini zbójników bądź warowni, zamieszkać w chacie młynarza lub w szałasie czarownicy Oryny.

 

Nieco niżej, w pobliżu pijalni „Antoni”, usytuowane są Ogrody Magiczne, nazywane także Ogrodami Miłości lub Mitologicznymi.

Na powierzchni 7 hektarów, wzdłuż alejek rozmieszczone są figury bogów greckich, meduz i pór roku.

Dzieci z pewnością zachwyci ptaszarnia, zamieszkiwana przez egzotyczne, barwne ptaki z różnych stron świata.

Niepowtarzalny nastrój panuje tu szczególnie wieczorem, gdy iluminacje świetlne, gejzery w jeziorkach i dźwięki przyrody przenoszą nas w prawdziwie bajkowy świat.

 

W upalne dni warto zabrać dzieci do Aquaparku na Zapopradziu, przy którym znajduje się park linowy, boisko do siatkówki, zewnętrzne stoły do tenisa i dmuchana zjeżdżalnia.

 

 


 

Dla spragnionych jodu, a także dzieci z problemami alergicznymi polecamy skorzystanie z tężni solankowych w Parku Słotwińskim oraz Tyliczu.

Tworzący się w nich mikroklimat pobudza mechanizmy obronne organizmu oraz doskonale inhaluje drogi oddechowe.

 

 

W sąsiednim Tyliczu zlokalizowana jest również FARMA LAMA, która pozwoli dzieciom odkryć uroki wiejskiego życia i umożliwi kontakt ze zwierzętami.

W MINI ZOO dzieci mogą nakarmić zwierzęta, a podczas organizowanych na farmie zajęć - wcielić się w prawdziwego farmera.

Odważniejsi mogą zasmakować przejażdżek na koniach na piaskowej arenie, w krytej ujeżdżalni lub w terenie, co może stać się ich pasją na całe dorosłe życie.

 

 


 

W miejscowości znajduje się również tor gokartowy „Adrenalina” na którym najodważniejsi mogą zasiąść za kierownicą gokartów " Rimo Evo 4" ( silnik honda gx200 6.5 km ) i wykonać emocjonujące manewry na dobrze zabezpieczonej trasie.

W ofercie dostępne są również mniejsze pojazdy dla dzieci od 5 lat.

 

 

Warto również skorzystać z dostępnej w okolicy oferty sportów wodnych. Flisacy zapraszają całe rodziny do Piwnicznej, skąd rusza spływ„ Doliną Popradu”.

Bezpieczne tratwy flisackie o niewielkim zanurzeniu, pozwalają na pływanie nawet przy niskich stanach wód. Młodzież może skorzystać także ze spływów pontonowych (rafting) i kajakowych bez posiadania specjalnych umiejętności.

 

 


 

Kilkanaście kilometrów od Krynicy znajduje się Kamianna, w której zlokalizowane jest Centrum Apiterapii oraz Muzeum Pszczelarstwa.

Mali i duzi mogą zapoznać się tu z zawodem pszczelarza, skosztować i nabyć pszczele produkty oraz dowiedzieć wielu ciekawostek z życia pszczół.

  

Dla małych odkrywców spragnionych poszukiwania nowych przygód doskonałą formą zabawy na świeżym powietrzu są Questy.

Wędrując wyznaczoną trasą dziecko rozwiązuje kolejne zagadki i odkrywa wskazówki terenowe, prowadzące do celu bądź ukrytego skarbu.

W samej Krynicy mamy do wyboru trasę „Sławni co w Krynicy mieszkali", „W poszukiwaniu Nikifora” i „Ciekawostki Krynickiego Deptaku", a dla najmłodszych „Mieszkańcy Krynickiego Parku". W sąsiednim Tyliczu zapraszamy na trasę „Mofety i wodne skarby Tylicza", a pasjonatów historii na Quest „Skarby Konfederatów Barskich" w Muszynce i „Historia Muszyńskiego Grodu" w Muszynie.

 

Aby całkowicie odpocząć od miejskiego zgiełku i zachwycić się pięknem Beskidów, warto skorzystać z bogatej  oferty szlaków turystycznych, z których większość może być dla dzieci doskonałym początkiem turystyki kwalifikowanej. 

 

 

WYPOCZYNEK Z DZIECKIEM - SPRAWDZONE NOCLEGI