facebook instagram

Narciarstwo biegowe

Narciarstwo biegowe to inaczej "piesze wycieczki na nartach", pokonywanie  szlaków o różnych stopniach trudności i o różnej długości . Niektórzy narciarze pokonują dłuższe trasy, podczas gdy inni biegają czysto rekreacyjnie na stosunkowo krótkich szlakach, utrzymywanych przez kurorty narciarskie.

W sporcie biegi narciarskie są jedną z trudniejszych konkurencji wytrzymałościowych.  Narciarz biegowy angażuje wszystkie główne partie mięśni. Sport ten, obok wioślarstwa i pływania, prowadzi do spalania największej ilości kalorii w jednostce czasu.

 

Krynica -Zdrój i jej okolice to idealne miejsce do uprawiania tej dyscypliny sportu.

Niewielkie wzniesienia i różnica poziomów, długo zalegający śnieg w dolinach i niskie temperatury, utrzymujące się nawet do kwietnia, dają możliwości amatorom białego szaleństwa do korzystania z biegówek.

 

 

Oto oferta skierowana do miłośników i adeptów narciarstwa biegowego w Krynicy i jej okolicach:

 

Trasa biegowa w Tyliczu - Domki w lesie

Trasa biegowa przygotowana dla amatorów narciarstwa biegowego. Łagodne podjazdy i duża polana do ćwiczeń  to atuty dla początkujących. Dla bardziej wymagających bezpośrednie wyjście na trasę w kierunku Góry Parkowej. Dodatkowo na miejscu: parking, wypożyczalnia (Rossignol), serwis (TOKO) i szkoła narciarstwa biegowego.

 

Więcej informacji >>>

 

 

Trasa biegowa Tylicz-Krynica Góra Parkowa

Trasa łączy Górę Parkową z pobliską miejscowością turystyczną  Tylicz. Obfituje  w piękne widoki i panoramy okolic. Cała trasa liczy ok. 13 km i jest utrzymywana przy pomocy ratraka. Trasa posiada oświetlony 2-kilometrowy odcinek Roma-szczyt Góry Parkowej.

Trasa dla wprawionych narciarzy.

 

Więcej  informacji >>>

 

 

Narciarskie Trasy Biegowe "U Leśników"

6 km tras narciarstwa biegowego naśnieżanych i ratrakowanych przez Leśny Zakład Doświadczalny Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Trasy poprowadzone na stoku Jaworzyny Krynickiej poniżej dolnej stacji Kolejki Gondolowej. Obok znajduje się duży parking i dobrze wyposażona wypożyczalnia biegowego sprzętu narciarskiego. Możliwość skorzystania z porad instruktora.

Więcej  informacji >>>