facebook instagram

Turnusy rehabilitacyjne

Turnusy rehabilitacyjne w Krynicy-Zdroju – idealne dla każdego!

 

Co wyróżnia Krynicę-Zdrój na tle innych miejscowości uzdrowiskowych i dlaczego właśnie tutaj warto spędzić czas na turnusie rehabilitacyjnym? Krynica-Zdrój jest znana na całą Polskę ze znakomitych warunków na odpoczynek oraz powrót do zdrowia. Ta miejscowość uzdrowiskowa oferuje nie tylko dostępność pięknych ścieżek spacerowych, zachwycające górskie widoki i świeże powietrze, ale też świetną ofertę turnusów, dopasowanych do potrzeb seniorów. Poznaj największe zalety turnusów rehabilitacyjnych w górach.

 

Rehabilitacja jest kluczowym etapem szybszego powrotu do zdrowia oraz świetnym sposobem, by zadbać o lepsze samopoczucie. Jest zalecana przez lekarzy w przypadku różnorodnych problemów ze zdrowiem lub jako działanie prewencyjne, które ma poprawić wydolność organizmu. O odzyskanie sprawności najlepiej dbają zaplanowane turnusy rehabilitacyjne, podczas których odbywają się indywidualnie dobrane zabiegi. Taki wyjazd ma wiele plusów, szczególnie jeśli odbywa się w tak urokliwym i spokojnym miejscu jak Krynica-Zdrój. Ośrodkiem cieszącym się dużą renomą w naszym regionie i długą historią profesjonalnych turnusów rehabilitacyjnych jest Silesia Krynica (dawny Damis).

 

Świeże powietrze i bliskość przyrody – zalety turnusów w Krynicy-Zdroju

 

Region Krynicy-Zdrój jest bogaty w piękną przyrodę, widoki oraz regionalne atrakcje – każdy znajdzie tu coś interesującego dla siebie! Czyste górskie powietrze, tak ważne podczas powrotu do zdrowia, bliskość lasów i spokojne otoczenie natury sprawia, że organizm szybciej się regeneruje.

 

Turnusy rehabilitacyjne w Krynicy-Zdroju wyróżnia też wiele regionalnych atrakcji, które zdecydowanie umilają pobyt w ośrodku wypoczynkowym. Niektóre z nich to:

●     Pijalnia Główna na krynickim deptaku, w której można spróbować najsłynniejszych w Polsce wód leczniczych,

●     Górka Parkowa, znajdująca się w samym centrum Krynicy-Zdroju,

●     Muzeum Nikifora Krynickiego spodoba się nie tylko miłośnikom historii sztuki, ale wszystkim, których interesuje historia i bogactwo tego regionu,

●     Krynickie trasy rowerowe i spacerowe pozwalają na codzienne odkrywanie nowych szlaków, wypełnionych zachwycającą przyrodą,

●     Wieża Widokowa, czyli najwyższa drewniana wieża widokowa w Polsce, z której widać Beskid Sądecki i Niski.

 

Polecamy odkryć więcej atrakcji regionu, które są opisane tutaj. Centrum Wypoczynku i Rehabilitacji Silesia (dawny Damis) znajduje się w dogodnej lokalizacji: pełnej zieleni i kojącej przyrody, równocześnie niedaleko interesujących atrakcji i najciekawszych punktów Krynicy-Zdroju.

 

Krynica-Zdrój dla miłośników pływania

 

“Sport to zdrowie” – mówi stare przysłowie, z którym ciężko się nie zgodzić. Przyjeżdżający na turnus rehabilitacyjny często nie mogą korzystać ze wszystkich form aktywności, ale istnieje jedna, dostępna dla każdego: zajęcia na basenie. Lekarze są zgodni co do tego, że ruch w basenie ma dobroczynny wpływ na organizm, a do tego nie obciążają stawów i jest odpowiedni dla osób w każdym wieku, potrzebujących lekkiego wysiłku fizycznego.

 

Najbardziej dogodnym rozwiązaniem jest wybór ośrodka na turnus rehabilitacyjny z basenem krytym. To gwarancja wygody i możliwości skorzystania z zalet basenu niezależnie od pogody i temperatury! Gimnastyka w basenie to ogrom zalet: poprawia metabolizm, spala tkankę tłuszczową i przywraca energię oraz dobre samopoczucie.

 

Jeden z najbardziej wyjątkowych i bezpiecznych obiektów w Krynicy-Zdroju to basen kryty w ośrodku Silesia Krynica. Korzystanie z basenu jest polecane wszystkim Gościom: to popularny sposób rehabilitacji po kontuzjach stawów, ma dobroczynny wpływ na osoby po przebytych zawałach, pobudza krążenie i zwiększa pojemność płuc. Dodatkową zaletą jest wyjątkowy widok na na góry, który można podziwiać z Centrum Wypoczynku i Rehabilitacji Silesia. Wprowadzone przez ośrodek Silesia restrykcyjne procedury sanitarne gwarantują, że basen jest bezpiecznym obiektem sportowym. 

 

Turnusy w Krynicy idealne dla seniorów!

 

Szybszy powrót do sprawności, a także możliwość socjalizacji z innymi Gośćmi podczas wieczorków i atrakcji sprawiają, że turnusy rehabilitacyjne są idealne dla wszystkich seniorów. Profesjonalna kadra dba, by seniorzy czuli się jak w domu: zaopiekowani, z odpowiednim doborem potrzebnych zabiegów i aktywności.

 

Centrum Wypoczynku i Rehabilitacji Silesia przygotowało specjalną ofertę dla seniorów! Dzięki niej mogą korzystać z urokliwego odpoczynku w Krynicy-Zdroju, równocześnie dbając o swoje zdrowie i rehabilitację. W ramach turnusu rehabilitacyjnego w górach z basenem dla seniora, Silesia Krynica oferuje 3 zabiegi dziennie, które pomagają wrócić do sprawności i wzmocnić odporność organizmu. Wyjazd umila domowa, sezonowa kuchnia oraz oferta zajęć rozrywkowych – wieczorków kulturalnych, wspólnych aktywności oraz atrakcji. Więcej na temat oferty dla seniora  w Silesia Krynica można przeczytać tutaj.

 

Jak zaplanować turnus rehabilitacyjny w Krynicy-Zdroju?

 

Jeśli jeszcze wahasz się czy turnus rehabilitacyjny jest dla Ciebie lub nie masz pewności, jak go zorganizować z dofinansowaniem – przygotowaliśmy na ten temat oddzielny artykuł. Tłumaczymy w nim krok po kroku zasady dofinansowania turnusu rehabilitacyjnego w górach z basenem z PFRON. Nie czekaj dłużej! Sielski odpoczynek i zadbanie o zdrowie w pięknej Krynicy-Zdrój czeka na Ciebie.